نرده بالکن

نرده بالکن (Balcony railing) بسیار مهم است، در دنیای امروز با سبک و شیوه ­ی زندگی کنونی نیاز به طبیعت در انسان بیش از قدیم است. زندگی شهرنشینی و ماشینی، تراکم شهرها و ساخته شدن ساختمان های بلند، انسان را از طبیعت تا حد زیادی دور کرده است. اکنون، انسان امروز به کمک فناوری ها و تکنولوژی ها قصد دارد تا به طبیعت نزدیک­تر شده. و ارتباط قبلی خود را با طبیعت بازیابد.
برای آنکه بتوانیم از نور آفتاب و هوای تازه بهرمند شویم و در عین حال به انجام کارهای روزمره ­ی خود در آپارتمان یا محل کار خود بپردازیم، از انواع نرده حفاظ بالکن در ابعاد و اشکال و قیمت های مختلف استفاده می­کنیم تا کمی نقش عناصر طبیعی را در زندگی روزمره ­ی خود پررنگ­ تر نماییم.


از تراس ­ها می­توانیم به عنوان یک رابط بین خود و محیط بیرون استفاده کنیم و هرگاه نیاز به هوای تازه و نور خورشید داشتیم، تنها با باز کردن آن­ها به فضای خارجی دست پیدا کنیم.

حفاظ بالکن

اهمیت نرده بالکن و قیمت آن

نرده بالکن را جدی بگیرید، حال که از اهمیت وجود تراس در ساختمان آگاه شدیم. بهتر است به این نکته نیز توجه داشته باشیم که ایمنی در این بخش ­های ساختمان یکی از مهمترین نکات حفظ امنیت در ساختمان می­باشد. نرده حفاظ­ ها و نرده ­های بالکن نقش اساسی در ایجاد امنیت و جلوگیری از سقوط را ایجاد می­کنند و توجه به قیمت آن بسیار مهم است. بخصوص اگر بین افراد حاضر در ساختمان، کودکان نیز حضور داشته باشند، اهمیت حفاظ­ ها و نرده­ ها دو چندان می­شود.

نرده بالکن نقش اساسی در نمای خارجی ساختمان ایفا میکند و می­تواند به یکی از عناصر زیبایی فضای خارجی ساختمان تبدیل شود.

این دسته از حفاظ ­ها امنیت را تا حد زیادی بالا می­برند و ایمنی قابل قبولی را فراهم می ­آورند. طرح ­بندیها و اشکال مختلفی که در ساخت این نرده ­ها بکار می­رود، همچنین انواع متریال استفاده شده در آن­ها، باعث شده این نرده­ های ایمنی در قیمت­ های مختلف با توجه به بودجه­ ی افراد در بازار عرضه شوند و هرکس با هر میزان هزینه، قادر خواهد بود تا به سادگی آن­ها را تهیه نماید.

در ادامه­ ی مقاله سعی کرده ­ایم مروری بر عوامل تاثیرگذار بر روی دسته بندی ­های مختلف نرده حفاظ ­های بالکن و قیمت آن ها داشته باشیم، اگر شما نیز قصد تهیه­ ی این وسایل را برای ساختمان خود دارید، پیشنهاد می­دهیم این مطلب را از دست ­ندهید.

قیمت نرده بالکن

مشخصات نرده بالکن استاندارد

نرده بالکن استاندارد باید داری ثبات، مقاومت و استحکام عناصر اصلی باشد. از آنجا که این دو بخش در ساختمان، رابط­ه ای فضای داخلی و خارجی می­باشند، امکان ورود افراد غریبه و ساریقین از این قسمت بسیار است و باید از نظر امنیت سازه­ای مورد توجه قرار بگیرد.

نرده بالکن باید از پروفیل­ های باکیفیت اما با قیمت مناسب ساخته شوند تا به آسانی شکسته نشوند. یا با وارد آوردن نیروی کم، خم نشوند. امنیت نرده حفاظ­ های بالکن از دوجنبه مورد بررسی قرار می­گیرند، اولین مبحث جلوگیری از ورود سارقین و افراد غریبه به داخل ساختمان و حفظ حریم خصوصی داخل می­باشد که باید به دقت مورد بررسی قرارگیرد؛ دومین مورد نیز ایجاد فضای ایمن برای افراد به ­خصوص کودکان به­ جهت جلوگیری از سقوط آن­ها، بوسیله­ ی نرده ­ها و حفاظ­ها می­باشد که به­ همین جهت باید از متریال مستحکم و بادوام استفاده شود.

اگر این محافظ­ها به صورت نرده­ای باشند، باید دقت شود که فاصله­ ی بین نرده­ ها به حدی باشد تا افراد نتوانند از بین آن­ها عبور کنند. همچنین برای جلوگیری از سقوط کودکان نیز باید به صورت استاندارد این میله ­ها در کنار یکدیگر قرار بگیرند. بهترین ابعاد برای پروفیل­های داخلی 20*20 و برای ابعاد پروفیل­های خارجی این عدد بین 20*40 و 40*40 می­باشد. پیشنهاد می­دهیم جوشکاری این محافظ­ها را نیز بدست افراد حرفه ­ای و ماهر بسپارید. بهتر است در این بخش­ها از جوش­های دوطرفه استفاده شود تا کاملا از لحاظ امنیت و ثبات مورد تایید قرار بگیرند.

حفاظ بالکن ایمن

مزیت ها و انواع حفاظ بالکن

با استفاده از نرده ­ها و حفاظ ­ها، حس امنیت را در هنگام استفاده از این بخش­های ساختمان افزایش دهید. همینطور می­توانید از سبک­ها و طرح­های گوناگون و متناسب با سلیقه­ ی خود استفاده کنید و زیبایی فضای خارجی ساختمان را افزایش دهید. باید به این نکته توجه داشت که بالکن ­هایی که در طبقات اول قرار دارند نسبت به سایر نقاط ساختمان، به­ سادگی می­توانند تحت دسترسی سارقین قراربگیرند، بنابراین می­بایست از نرده حفاظ­ هایی با دوام و با قیمت مناسب در این نقاط استفاده نمود.

حفاظ ­ها و نرده ­های آهنی از محبوبیت بالایی نسبت به انواع متریال دیگر برخوردارند. این محبوبیت به ­دلیل استحکام و ایمنی بیشتر این متریال نسبت به سایر آن­ها می­باشد.

همچنین نرده­ ها و حفاظ ­های فلزی طول عمر بالایی دارند و می­توانید با استفاده از این متریال در مدت زمان طولانی درنمای خارجی ساختمان استفاده کنید.

نرده­ های بالکن از لحاظ ظاهری به دو دسته­ ی کلی تقسیم بندی می­شوند. این دو دسته را نرده ­های ساده و نرده های فرفورژه تشکیل می­دهند.

افراد علاقمند به سبک طراحی­ های مینیمال و ساده ­گرا، میتوانند از دسته اول، یعنی نرده ­هایی با طراحی ساده بهرمند شوند و یک ظاهر شیک برای نمای خارجی ساختمان خود بوجود آورند.

حفاظ ­های فرفورژه نیز به­ جهت اشکال و نقش­ های متنوع و گوناگونی که دارند مناسب افرادی­ست که نمای خارجی ساختمان خود را لوکس و جذاب ترجیح می­دهند.

نرده بالکن فرفوژه

مواد اولیه نرده های بالکن

نرده ­های بالکن را از متریال مختلف با قیمت های متفاوت می­سازند که این متریال عبارتنداز حفاظ آهنی، استیل، چوب و… که حفاظ­ های فلزی دارای ثبات، زیبایی و استحکام قابل قبولی نسبت به سایرین داراست.

حفاظ بالکن آکاردئونی، شاخ گوزنی و حفاظ ­های بوته ای انواع دیگر حفاظ ­ها می­باشند. نرده ­های آکاردیونی را اغلب از آهن می­سازند به همین دلیل مقاوت بالایی دارند. عمده ­ی مقاومت این دسته از نرده ­ها به ­واسطه­ ی تسمه ­های عمودی بکار رفته در آن می­باشد. این تسمه ­ها به یکدیگر جوش داده می­شوند و علاوه بر ایجاد ایمنی زیبایی بسیاری را نیز برای ساختمان به ارمغان می­آورند.

حفاظ­ های شاخ ­گوزنی و بوته ­ای نیز اغلب برای ساختمان­ های مسکونی و منازل کاربرد دارند. این دسته از نرده ­ها در انواع گوناگون حفاظ­ های لیلیوم، حفاظ ­های نیزار و حفاظ ­های آبشاری تولید و عرضه می­شوند. البته تنها تفاوت آن­ها با یکدیگر در جزییات ظاهری آن­ها می­باشد که باظرافت و زیبایی شکل داده­ شده اند.

حداقل ارتفاعی که برای نرده و حفاظ بالکن در نظر گرفته می­شود، ارتفاع 110سانتی­متر می­باشد. همانطور که گفته شد برای قسمت نرده ­های بالکن می­توانید از انواع نمونه­ های آن­ها که در بازار وجود دارد تهیه کنید. این نمونه می­تواند یک پاراپه، دیوار و یا بالستیک باشد که شما با سلیقه­ ی خود یکی از آن ها ­را تهیه می­نمایید.

در برخی موارد به ­اضافه ­ی نرده، از شیشه برای پوشاندن بین نرده­ ها و بالا بردن امنیت بیشتر استفاده می­شود. از طرفی زیبایی تراس را چند برابر می­کند. حتی اگر نیاز داشته ­باشید تا حریم خصوصی بیشتری ایجاد کنید می­توانید از شیشه­ های طرح­دار، شیشه­ های مات و یا رنگی نیز بهرمند شوید.

نرده بالکن مدرن

قیمت نرده بالکن

قیمت حفاظ و نرده­ ی بالکن به عوامل گوناگونی بستگی دارد. یکی از این عوامل که مهمترین آن­ها نیز بشمار می­رود، طول و عرض مساحت قسمت مورد استفاده می­باشد. بنابراین هرچه طول و عرض تراس بیشتر باشد بالطبع قیمت نرده ­های مورد استفاده نیز بیشتر خواهد شد.

از آن­جا که نرده­ ی تراس از متریال های مختلفی مانند میلگرد با فرفورژه می­تواند ساخته شود. قیمت­ های هر کدام نیز بایکدیگر تفاوت­ هایی خواهند داشت. مورد بعدی طرح بندی مورد استفاده برای حفاظ ­ها می­باشد، به عبارتی طرح ­های پیچیده با تراکم آهن و متریال بیشتر ارتباط مستقیمی روی قیمت خواهند داشت.

اگر تصمیم دارید برای افزایش امنیت افراد و کودکان داخل ساختمان، همچنین جلوگیری از ورود سارقین و افراد غریبه، از انواع حفاظ ­ها و نرده­ های بالکن خریداری نمایید؛ مشاورین و متخصصین شرکت ما همه ­روزه پاسخ­گوی تماس های شما در شرکت می­باشند. همچنین برای کسب اطلاع از قیمت­ها و نمونه حفاظ ­های موجود و سفارش آن­ها می­توانید در پلتفرم ­های واتساپ و تلگرام سوالات و سفارش‌ها خود را مطرح سازید تا در اسرع وقت مشاورین شرکت، جهت پاسخگویی و رفع­ سوالات شما اقدام نمایند و شما خریداران گرامی با اطلاعات و دانشی کاملتر و آگاهانه­ تر وسایل ایمنی ساختمان خود را خریداری نمایید.

در صورتی که علاوه بر درب آکاردئونی نیاز به خرید درب فلزی داشتید از این قسمت اقدام کنید.

سوالات متداول

بهترین مدل نرده بالکن کدام است؟

نرده بالکنی که هم زیبایی و هم امنیت را فراهم کند.

شرایط بازدید از محل چگونه است؟

تمامی بازدید های صنایع فلزی سندان رایگان است.

چگونه یک نرده بالکن سفارش دهیم؟

با تماس با شماره 02128426179

در صنایع فلزی سندان چه مدل نرده بالکن ساخته می شود؟

تمامی مدل ها از جمله مدرن، فرفورژه، لوکس، CNC , …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا