حفاظ پنجره و بالکن

در دنیای امروز با سبک و شیوه ­ی زندگی کنونی نیاز به طبیعت در انسان بیش از قدیم است. زندگی شهرنشینی و ماشینی، تراکم شهرها و ساخته شدن ساختمان های بلند، انسان را از طبیعت تا حد زیادی دور کرده است. اکنون، انسان امروز به کمک فناوری ها و تکنولوژی ها قصد دارد تا به طبیعت نزدیک­تر شده و ارتباط قبلی خود را با طبیعت بازیابد.
برای آنکه بتوانیم از نور آفتاب و هوای تازه بهرمند شویم و در عین حال به انجام کارهای روزمره ­ی خود در آپارتمان یا محل کار خود بپردازیم، از انواع نرده حفاظ بالکن و پنجره ­ها در ابعاد و اشکال و قیمت های مختلف استفاده می­کنیم تا کمی نقش عناصر طبیعی را در زندگی روزمره ­ی خود پررنگ­ تر نماییم.
از پنجره ­ها می­توانیم به عنوان یک رابط بین خود و محیط بیرون استفاده کنیم و هرگاه نیاز به هوای تازه و نور خورشید داشتیم، تنها با باز کردن آن­ها به فضای خارجی دست پیدا کنیم.

حفاظ بالکن

اهمیت حفاظ نرده پنجره و بالکن و قیمت آن

حال که از اهمیت وجود پنجره و تراس در ساختمان آگاه شدیم؛ بهتر است به این نکته نیز توجه داشته باشیم که ایمنی در این بخش ­های ساختمان یکی از مهمترین نکات حفظ امنیت در ساختمان می­باشد؛ نرده حفاظ­ ها و نرده ­های بالکن و پنجره نقش اساسی در ایجاد امنیت و جلوگیری از سقوط را ایجاد می­کنند و توجه به قیمت آن بسیار مهم است. بخصوص اگر بین افراد حاضر در ساختمان، کودکان نیز حضور داشته باشند، اهمیت حفاظ­ ها و نرده­ ها دو چندان می­شود.

حفاظ پنجره یا به عبارت دیگر Fence shilled window علاوه ­بر آنکه ایمنی را به­ همراه خواهند داشت، نقش اساسی در نمای خارجی ساختمان ایفا میکند و می­تواند به یکی از عناصر زیبایی فضای خارجی ساختمان تبدیل شود.

این دسته از حفاظ ­ها امنیت را تا حد زیادی بالا می­برند و ایمنی قابل قبولی را فراهم می ­آورند. طرح ­بندیها و اشکال مختلفی که در ساخت این نرده ­ها بکار می­رود، همچنین انواع متریال استفاده شده در آن­ها، باعث شده این نرده­ های ایمنی در قیمت­ های مختلف با توجه به بودجه­ ی افراد در بازار عرضه شوند و هرکس با هر میزان هزینه، قادر خواهد بود تا به سادگی آن­ها را تهیه نماید.

در ادامه­ ی مقاله سعی کرده ­ایم مروری بر عوامل تاثیرگذار بر روی دسته بندی ­های مختلف نرده حفاظ ­های پنجره و بالکن و قیمت آن ها داشته باشیم، اگر شما نیز قصد تهیه­ ی این وسایل را برای ساختمان خود دارید، پیشنهاد می­دهیم این مطلب را از دست ­ندهید.

قیمت نرده بالکن

مشخصات نرده پنجره و بالکن استاندارد

ثبات، مقاومت و استحکام عناصر اصلی در انتخاب یک حفاظ مناسب می­باشند. از آنجا که این دو بخش در ساختمان، رابط­ه ای فضای داخلی و خارجی می­باشند، امکان ورود افراد غریبه و ساریقین از این قسمت بسیار است و باید از نظر امنیت سازه­ای مورد توجه قرار بگیرد.

نرده حفاظ­ های پنجره و بالکن باید از پروفیل­ های باکیفیت اما با قیمت مناسب ساخته شوند تا به آسانی شکسته نشوند و یا با وارد آوردن نیروی کم، خم نشوند. امنیت نرده حفاظ­ های بالکن و پنجره از دوجنبه مورد بررسی قرار می­گیرند، اولین مبحث جلوگیری از ورود سارقین و افراد غریبه به داخل ساختمان و حفظ حریم خصوصی داخل می­باشد که باید به دقت مورد بررسی قرارگیرد؛ دومین مورد نیز ایجاد فضای ایمن برای افراد به ­خصوص کودکان به­ جهت جلوگیری از سقوط آن­ها، بوسیله­ ی نرده ­ها و حفاظ­ها می­باشد که به­ همین جهت باید از متریال مستحکم و بادوام استفاده شود.

اگر این محافظ­ها به صورت نرده­ای باشند، باید دقت شود که فاصله­ ی بین نرده­ ها به حدی باشد تا افراد نتوانند از بین آن­ها عبور کنند؛ همچنین برای جلوگیری از سقوط کودکان نیز باید به صورت استاندارد این میله ­ها در کنار یکدیگر قرار بگیرند. بهترین ابعاد برای پروفیل­های داخلی 20*20 و برای ابعاد پروفیل­های خارجی این عدد بین 20*40 و 40*40 می­باشد. پیشنهاد می­دهیم جوشکاری این محافظ­ها را نیز بدست افراد حرفه ­ای و ماهر بسپارید، بهتر است در این بخش­ها از جوش­های دوطرفه استفاده شود تا کاملا از لحاظ امنیت و ثبات مورد تایید قرار بگیرند.

حفاظ بالکن ایمن

مزیت ها و انواع حفاظ پنجره و بالکن

با استفاده از نرده ­ها و حفاظ ­ها، حس امنیت را در هنگام استفاده از این بخش­های ساختمان افزایش دهید؛ همینطور می­توانید از سبک­ها و طرح­های گوناگون و متناسب با سلیقه­ ی خود استفاده کنید و زیبایی فضای خارجی ساختمان را افزایش دهید. باید به این نکته توجه داشت که پنجره و بالکن ­هایی که در طبقات اول قرار دارند نسبت به سایر نقاط ساختمان، به­ سادگی می­توانند تحت دسترسی سارقین قراربگیرند، بنابراین می­بایست از نرده حفاظ­ هایی با دوام و با قیمت مناسب در این نقاط استفاده نمود.

حفاظ ­ها و نرده ­های آهنی از محبوبیت بالایی نسبت به انواع متریال دیگر برخوردارند. این محبوبیت به ­دلیل استحکام و ایمنی بیشتر این متریال نسبت به سایر آن­ها می­باشد.

همچنین نرده­ ها و حفاظ ­های فلزی طول عمر بالایی دارند و می­توانید با استفاده از این متریال در مدت زمان طولانی درنمای خارجی ساختمان استفاده کنید.

نرده­ های بالکن و پنجره از لحاظ ظاهری به دو دسته­ ی کلی تقسیم بندی می­شوند. این دو دسته را نرده ­های ساده و نرده های فرفورژه تشکیل می­دهند.

افراد علاقمند به سبک طراحی­ های مینیمال و ساده ­گرا، میتوانند از دسته اول، یعنی نرده ­هایی با طراحی ساده بهرمند شوند و یک ظاهر شیک برای نمای خارجی ساختمان خود بوجود آورند.

حفاظ ­های فرفورژه نیز به­ جهت اشکال و نقش­ های متنوع و گوناگونی که دارند مناسب افرادی­ست که نمای خارجی ساختمان خود را لوکس و جذاب ترجیح می­دهند.

نرده بالکن فرفوژه

مواد اولیه نرده های پنجره و بالکن

نرده ­های پنجره و بالکن را از متریال مختلف با قیمت های متفاوت می­سازند که این متریال عبارتنداز حفاظ آهنی، استیل، چوب و… که حفاظ­ های فلزی دارای ثبات، زیبایی و استحکام قابل قبولی نسبت به سایرین داراست.

حفاظ بالکن آکاردئونی، شاخ گوزنی و حفاظ ­های بوته ای انواع دیگر حفاظ ­ها می­باشند. نرده ­های آکاردیونی را اغلب از آهن می­سازند به همین دلیل مقاوت بالایی دارند. عمده ­ی مقاومت این دسته از نرده ­ها به ­واسطه­ ی تسمه ­های عمودی بکار رفته در آن می­باشد. این تسمه ­ها به یکدیگر جوش داده می­شوند و علاوه بر ایجاد ایمنی زیبایی بسیاری را نیز برای ساختمان به ارمغان می­آورند.

حفاظ­ های شاخ ­گوزنی و بوته ­ای نیز اغلب برای ساختمان­ های مسکونی و منازل کاربرد دارند. این دسته از نرده ­ها در انواع گوناگون حفاظ­ های لیلیوم، حفاظ ­های نیزار و حفاظ ­های آبشاری تولید و عرضه می­شوند که البته تنها تفاوت آن­ها با یکدیگر در جزییات ظاهری آن­ها می­باشد که باظرافت و زیبایی شکل داده­ شده اند.

حداقل ارتفاعی که برای نرده و حفاظ بالکن در نظر گرفته می­شود، ارتفاع 110سانتی­متر می­باشد. همانطور که گفته شد برای قسمت نرده ­های بالکن می­توانید از انواع نمونه­ های آن­ها که در بازار وجود دارد تهیه کنید؛ این نمونه می­تواند یک پاراپه، دیوار و یا بالستیک باشد که شما با سلیقه­ ی خود یکی از آن ها ­را تهیه می­نمایید.

در برخی موارد به ­اضافه ­ی نرده، از شیشه برای پوشاندن بین نرده­ ها و بالا بردن امنیت بیشتر استفاده می­شود که از طرفی زیبایی تراس را چند برابر می­کند. حتی اگر نیاز داشته ­باشید تا حریم خصوصی بیشتری ایجاد کنید می­توانید از شیشه­ های طرح­دار، شیشه­ های مات و یا رنگی نیز بهرمند شوید.

نرده بالکن مدرن

قیمت حفاظ نرده های پنجره و بالکن

قیمت حفاظ و نرده­ ی بالکن و پنجره به عوامل گوناگونی بستگی دارد؛ یکی از این عوامل که مهمترین آن­ها نیز بشمار می­رود، طول و عرض مساحت قسمت مورد استفاده می­باشد، بنابراین هرچه طول و عرض تراس و پنجره بیشتر باشد بالطبع قیمت نرده ­های مورد استفاده نیز بیشتر خواهد شد.

از آن­جا که نرده­ ی تراس و پنجره از متریال های مختلفی مانند میلگرد با فرفورژه می­تواند ساخته شود، قیمت­ های هر کدام نیز بایکدیگر تفاوت­ هایی خواهند داشت. مورد بعدی طرح بندی مورد استفاده برای حفاظ ­ها می­باشد، به عبارتی طرح ­های پیچیده با تراکم آهن و متریال بیشتر ارتباط مستقیمی روی قیمت خواهند داشت.

اگر تصمیم دارید برای افزایش امنیت افراد و کودکان داخل ساختمان، همچنین جلوگیری از ورود سارقین و افراد غریبه، از انواع حفاظ ­ها و نرده­ های بالکن و پنجره خریداری نمایید؛ مشاورین و متخصصین شرکت ما همه ­روزه پاسخ­گوی تماس های شما در شرکت می­باشند. همچنین برای کسب اطلاع از قیمت­ها و نمونه حفاظ ­های موجود و سفارش آن­ها می­توانید در پلتفرم ­های واتساپ و تلگرام سوالات و سفارشات خود را مطرح سازید تا در اسرع وقت مشاورین شرکت، جهت پاسخگویی و رفع­ سوالات شما اقدام نمایند و شما خریداران گرامی با اطلاعات و دانشی کاملتر و آگاهانه­ تر وسایل ایمنی ساختمان خود را خریداری نمایید.

سوالات متداول

بهترین مدل حفاظ بالکن کدومه؟

حفاظی که هم امنیت و هم زیبایی رو برامون رقم بزنه.

شرایط بازدید از محل چطوریه؟

همه ی بازدیدهای صنایع فلزی سندان رایگان عه.

چطوری یه حفاظ پنجره خوب سفارش بدیم؟

برای سفارش و راهنمایی با شماره 02128426179 تماس بگیرین.

تو صنایع فلزی سندان چند مدل حفاظ پنجره می سازین ؟

ما همه مدل ها رو می سازیم. مثل: حفاظ پنجره ساده، حفاظ پنجره دو جداره، حفاظ پنجره مدرن، فرفورژه، لوکس، CNC و…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا